Onder zyne tyd- en landsgenoten worden geteld J. DE WILDE, een braaf Beeltenisschilder, en {{sp|JELLE REINIERS. Deze was een konstig glasschilder. Te Sneek is heden nog een konstig geschildert glas te zien, door het Timmermans Gilde aan de Kerk geschonken: waar in verbeelt staat de vlucht van Joseph (hunnen Patroon) met Maria naar Egipten. Dit word geoordeelt in Konst het werk van de berugte Crabetten, die de glazen in de St. Jans Kerk tot Gouda geschildert hebben, te overtreffen.
Na hem volgt JAKOBUS POTMA geboren tot Workum in Frieslant. Wiens geboortetyd wy niet weten, konden wy niet voeglyker als agter zyn Leermeester Wybr. de Geest plaatsen, door wiens onderwys en yver hy een braaf Beeltenis-en Historischilder werd. Hy was daar benevens een man (als men gemeenlykzeit) die de Waereld verstont; en werd in zyn tyd eerste Kamerling van den Keurvorst voor Weenen, daar hy ook gestorven is, in 't jaar 1684. bedenkelyk aan den Rooloop, waar door in dien tyd een groote menigte van 't leger sneuvelde.
GERARD HONTHORST, geboren binnen Uitrecht, in het jaar 1592. Heeft de gronden van de Konst geleerd by ABRAM. BLOEMAERT, daar naar voort te Romen; daar hy in eenige jaren zoodanig was toegenomen, dat de keurigste kenners en beminnaars van de Schilderkonst groot bevallen in zyn werk, inzonderheid zyn nachtlichten, kregen; gelyk hy ook naderhand van verscheiden Kardinalen, den Koning van Engelant Karel den I. den Koning van Denemarken, en eindelyk van den Prins van Oranje in dien tyd, om zyne uitstekende konst, zoo in Pourtretten