Anoniem/De Olympische Kampioenschappen

Uit Wikisource
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
De Olympische Kampioenschappen
Auteur(s) Anoniem
Datum Maandag 13 augustus 1928
Titel De Olympische Kampioenschappen
Krant Het Centrum
Jg, nr 45, 13415
Editie, pg {{{editie}}}, Eerste blad, [p. 3]
Opmerkingen Isaac Israëls vermeld als Is. Israëls, Daan van Dijk als Van Dijk, Bernard Leene als B. Leene, Marie Braun als Braun, Bep van Klaveren als Van Klaveren, Charles Pahud de Mortanges als Pahud de Mortanges
Brontaal Nederlands
Bron kranten.kb.nl
Auteursrecht Publiek domein

De Olympische Kampioenschappen.


GEWICHTHEFFEN.


      Vedergewicht: Andrysek (Oostenrijk), 287½ K.G.
      Lichtgewicht: K. Helbig (Duitschland) en K. Haas (Duitschland), 322½ K.G.
      Midden A gewicht: F. Roger (Frankrijk), 335½ K.G.
      Midden B gewicht: E. Nosseir (Egypte), 355 K.G.
      Zwaar gewicht: J. Strassberger, (Duitschland), 372½ K.G.


VRIJ WORSTELEN.


      Bantamgewicht: Mäkinen, Finland.
      Vedergewicht: Morrisson, Amerika.
      Lichtgewicht: Käpp, Esthland.
      Lichtmiddengewicht: Haavisto, Finl.
      Middengewicht: Kyburz, Zwitserland.
      Zwaarmiddengew.: Sjoestedt, Zweden.
      Zwaargewicht: Richthoff, Zweden.


GRIEKSCH-ROMEINSCH WORSTELEN.


      Bantamgewicht: Leucht, Duitschland.
      Vedergewicht: Wäli, Esthland.
      Lichtgewicht: Keresztes, Hongarije.
      Middengewicht A: Kokkinen, Finland.
      Middengewicht B: Moustafa, Egypte.
      Zwaargewicht: Svensson, Zweden.


BOKSEN.


      Vedergewicht: van Klaveren, Holland.
      Bantamgewicht: Tamagnini, Italië.
      Vlieggewicht: Kocsis, Hongarije.
      Lichtgewicht: Orlandi, Italië.
      Weltergewicht: Landini, Argentinië.
      Middengewicht: Toscani, Italië.
      Zwaarmiddengewicht: Avendano, Argentinië.
      Zwaargewicht: Rodriguez, Argentinië.


SCHERMWEDSTRIJDEN.


      Landenwedstrijd floret: Italië.
      Personeele wedstrijd floret heeren: Gaudin, Frankrijk.
      Personeele wedstrijd floret dames: Helene Mayer, Duitschland.
      Landenwedstrijd degen: Italië.
      Personeele wedstrijd degen heeren: Gaudin, Frankrijk.
      Landenwedstrijd sabel: Hongarije.
      Personeele wedstrijd sabel: Tersztyanski, Hongarije.


ZWEMMEN.


Heeren.


      1500 meter vrije slag: Arne Borg, Zweden, 19 min. 51.4 sec.
      200 meter schoolslag heeren: Tsuruta, Japan, 2 min. 48.4 sec.
      Schoonspringen heeren: Desjardins, Amerika, 185.04 punten.
      Waterpolo: Duitschland.
      400 meter vrije slag heeren: Zorilla, Argentinië, 5 min. 16.2 sec.
      100 meter rugslag: Kajac, Amerika, 1 min. 8.1 sec.
      4 maal 200 meter estafette: Ver. Staten, 9 min. 36.1 sec.
      Torenspringen: Desjardins, Amerika.
      100 meter vrije slag: Weismuller, Amerika, 58.3 sec.
      4 maal 100 meter estafette: Amerika, 4 min. 47.3 sec.


Dames.


      100 meter rugslag: M. Braun, Nederderland, 1 min. 22 sec.
      400 meter vrije slag: Norelius, Amerika. 5 min. 42.4 sec.
      200 meter schoolslag: Mej Schrader, Duitschland, 3 min. 12.3 sec.
      Schoonspringen: Meany, Amerika.
      4 maal 100 meter estafette dames: Ver. Staten, 4 min. 47.3 sec.
      Torenspringen: Pinkston, Amerika.
      100 meter vrije slag: Osipowich, Amerika, 1 min. 11 sec.


WIELRENNEN.


      2 K.M. tandemwedstrijd: Nederland, (van Dijk–B. Leene).
      Sprintwedstrijd 1 K.M.: Beaufrand, Frankrijk.
      4 K.M. achtervolgingswedstrijd: Italië, 3 min. 6–1 sec.
      Tijdrit 1 K.M.: Falk Hansen, Denemarken, 1 min. 14.2 sec.
      Olympische wegwedstrijd 165 K.M.: Hanson, Denemarken, 4 uur 47 min. 18 seconde.


ZEILWEDSTRIJDEN.


      Achtmeterklasse: Frankrijk.
      Zesmeterklasse: Noorwegen.
      Twaalfvoetsjollen: Zweden.


ROEIEN.


      Vier met stuurman: Italië.
      Twee zonder stuurman: Duitschland.
      Skiff: Australië.
      Twee met stuurman: Zwitserland.
      Vier zonder stuurman: Engeland.
      Dubbel skiff: Amerika.
      Acht: Amerika.


TURNEN.


      Landenwedstrijd: Nederlandsche turnstersploeg.
      Landenwedstrijd Gymnastiek: Zwitserland.
      Gymnastiek paard: Hänggi, Zwitserland.
      Gymnastiek ringen: Stuckley, Zuid-Slavië.


PAARDENSPORT.


      Samengestelde ruiterwedstr., equipé: Nederland.
      Samengestelde ruiterwedstrijd, persoonlijk: Luit. Pahud der Mortanges, Nederland.
      Landenwedstrijd dressuur: Duitschland.
      Persoonlijke wedstrijd dressuur: Freiherr von Langen, Duitschland.
      Landenwedstrijd hindernis: Spanje.
      Persoonlijke wedstrijd hindernis: Tsjecho Slowakije.


ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN.


Heeren.


      100 meter hardloopen: Williams, Canada, 10.8 sec.
      400 meter hordenloop: Lord Burghley, Engeland, 53.4 sec.
      10.000 meter hardloopen: P. Nurmi, Finland, 30 min. 18.8 sec.
      800 meter hardloopen: D. Lowe, Engeland, 1 min. 51.8 sec.
      Verspringen: E. Hamm, Amerika, 7.37 meter.
      Hoogspringen: R. King, Amerika, 1.94 meter.
      Kogelstooten: J. Kuck, Amerika, 15.87 meter.
      Kogelslingeren: P. O’Callagham, Ierland, 51.39 meter.
      110 meter hordenloop: S. Atkinson, Zuid-Afrika, 14.8 sec.
      200 meter hardloopen: Williams, Canada), 21.8 sec.
      Posstokhoogspringen: S. W. Carr, Amerika, 4.20 meter.
      Discuswerpen: C. L. Houser Amerika, 47.32 meter.
      1500 meter hardloopen: H. E. Larva, Finland, 3 min. 53.2 sec.
      Speerwerpen: E. H. Lindquist, Zweden, 66.60 meter.
      Hinkstapsprong: M. Oda, Japan, 15.21 meter.
      5000 meter hardloopen: W. Ritola, Finland, 14 min. 38 sec.
      400 meter hardloopen: R. Barbutti, Amerika, 47.8 sec.
      Tienkamp: Yröla, Finland, 8.053.290 punten (wereldrecord).
      3000 meter steeple: Loukola, Finland, 9 min. 21.4 sec.
      4 maal 100 meter estafette: Amerika, 41 sec.
      4 maal 400 meter estafette, Amerika, 3 min. 14.2 sec.
      Marathon (42.195 K.M.): El Ouafi, Frankrijk, 2 uur 32 min. 57 sec.
      Moderne vijfkamp: Thofelt, Zweden.


Dames.


      100 meter hardloopen: E. Robinson, Amerika, 12.2 sec.
      Discuswerpen: Konopacks, Polen, 39.62 meter.
      800 meter hardloopen: L. Radtke, Duitschland, 2 min. 16.8 sec.
      4 maal 100 meter estafette: Canada, 48.4 sec.
      Hoogspringen met aanloop: Catherwood, Canada, 1.59 meter.


NEDERLANDSCHE OLYMPIADE KAMPIOENEN.


      Door Nederland zijn op de nu afgeloopen Olympiade de volgende eerste prijzenn behaald:
      Kunst-Olympiade: Architectuur: Jan Wils; Schilderkunst: Is. Israëls.
      Wielrennen: 2 K.M. tandem: van Dijk en B. Leene.
      Gymnastiek: Ned. Damesploeg.
      Zwemmen: 100 meter rugzwemmen dames: mej. Braun.
      Boksen, vedergewicht: van Klaveren.
      Ruitersport: Samengestelde ruiterwedstrijd: de Hollandsche équipe. Persoonlijk: Luit. Pahud de Mortanges.
      Er zijn dus door ons land acht overwinningen behaald, wat ongetwijfeld ’n zeer eervol resultaat is.
      In de lijst der landenoverwinningen staan de Ver. Staten bovenaan met 22, Duitschland no. 2 met 11, Finland no. 3 met 8, en Nederland no. 4 met 8 overwinningen.