De Telegraaf/Jaargang 44/Nummer 16601/Avondblad/Veilingen te Amsterdam

De Telegraaf (zaterdag 7 november 1936)

‘Veilingen te Amsterdam’ door een anonieme schrijver, Avondblad, Vijfde Blad, p. 9.

[ Vijfde Blad, 9 ]

VEILINGEN TE AMSTERDAM.

Collectie der firma Mensing & Zoon.

IN de groene veilingzaal der firma Frederik Muller & Cie. zal den 17en en 18en November a.s. de veiling plaats vinden van de collectie der firma Mensing & Zoon (Frederik Muller & Cie.) wegens boedelscheiding na het overlijden van den heer A. W. Mensing. Diens bibliotheek zal in Engeland onder den hamer komen, terwijl zijn particuliere collectie later ter tafel gebracht zal worden.

De collectie der firma Mensing & Zoon wordt gevormd door oude schilderijen, antiquiteiten, gravures, teekeningen, aquarellen, meubelen, tapisserieën, stoffen, Perzische tapijten, emails van Limoges, ivoor- en zilverwerken, miniaturen, vitrinevoorwerpen, leerwerk, plastieken, Chineesch en Japansch porselein, Delftsch aardewerk, glaswerk, Perzisch aardewerk, etc.
Terzelfder tijd zullen verkocht worden de nalatenschappen en collecties van den heer M. J. Spoor te Muiden (ten verzoeke der „Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland”), van den heer Henry de Jongh te Den Haag, etc., bestaande uit antiquiteiten en kunstvoorwerpen, Chineesch en Japansch porselein, gedecoreerd in de kleuren der familie rose en familie verte en verguld. Delftsch aardewerk, ceramiek, meubelen, zilver- en glaswerk, etagère-zilver, etc.

Dinsdag 24 November worden dan nog ter tafel gebracht geïllustreerde boeken over kunst, tijdschriften, algemeene werken, catalogi, bibliografische werken, dictionnaires, biographieën, almanakken, perkamenten banden, literatuur, geschiedenis, couranten, aardrijkskunde, reizen, topographie, natuurlijke historie, theologie, etc.

Bibliotheken-veiling.

Onder leiding van het Internationaal Antiquariaat (Menno Hertzberger & Co.) zal van 9—12 November a.s. de verkooping plaats vinden van het tweede gedeelte der bibliotheek van den heer dr. J. F. M. Sterck en van de boekerij van wijlen J. P. Lissone. De catalogus vermeldt o.m. de volgende rubrieken: manuscripten, incunabelen, zeldzame drukken der 16de eeuw, klassieken, Erasmus, néo-latinisten, emblemata, teekeningen, gravures, landkaarten, topographie (Amsterdam), Cervanten, Hugo de Groot, etc.