De Maasbode/Jaargang 53/Nummer 17538/Avondblad/Veiling Frederik Muller & Co.

Veiling Frederik Muller & Co.
Auteur(s) Anoniem
Datum Woensdag 25 mei 1921
Titel Letteren en kunst. Veiling Frederik Muller & Co.
Krant De Maasbode
Jg, nr 53, 17538
Editie, pg Avondblad, derde blad, 2
Brontaal Nederlands
Bron delpher.nl
Auteursrecht Publiek domein

LETTEREN EN KUNST.

VEILING FREDERIK MULLER & CO.

      In de gisteren gehouden veiling noteerden wij de volgende prijzen:
      Oude Schilderijen: No. 2 L. Backhuyzen „Schepen op zee” f 9100; no. 4 A. H. van Bevelen „Visschen op het strand” f 1100; no. 6 M. Boelema de Stomme „Dejeuner” f 500; no. 7 Q. Brekelemkam „Het toilet” f 1700; no. 10 D. van Delen „Het Feest” f 3800; no. 15 J. van Goyen „Gezicht op de Haarlemmermeer” f 1050; no. 16 en 17 Barent Graat „Portretten van Abraham Ortt en Johan Ortt” f 975; no. 18 F. Cuardi „De Bucentaurus” f 1000; no 19 Th. Heeremans „Gezicht op een bevroren vaart” f 1400; no. 20 G. van Hees „In het Dal” f 500; no. 28 I. Luttichuys „Portret van den cartograaf D. Danckerts” f 1000; no. 29 idem, „Portret van zijn echtgenoote Maria Neus” f 800; no. 30 idem, Portretten v. J. H. Lestevenon en echtgenoote” f 775; no. 36 Fransche meester XVIIe eeuw „Moederlijke zorgen” f 1000; no. 39 Hollandsche meeeter XVII eeuw „Groep der familie Lestevenon” f 1000; no. 40 Meester van Hoogstraten „Maria met het kindeke Jezus” f 3800; no. 42 J. M. Molenaer „Roode of witte wijn?” f 650; no. 43 K. Molenaer „Wintergezicht op een dorp” f 625; no 44 A. van der Neer „Brand in den winter” f 4200; no. 45 idem „Zomeravond” f 1500; no. 46 ideim „Brand van het oude Stadhuis te Amsterdam” f 1250; no. 47 C. Netscher „Portret van een dame op de harp spelende” f 825; no. 448 A. Palamedesz „Damesportret” f 420; no. 50 P. J. Quast „Mansportret” f 550; no. 52 S. van Ruysdaal „Bruggetje bij boerderij” f 530; no. 53 idem „Aan het water” f 4500; no. 57 S. J. de Visscher „Gezicht op het strand” f 3700; no. 58 R. J. van Vries „Gezicht op Haarlem” f 2800; no. 60 J. van Wijckersloot „Portret van Kiliaen van Rensselaar” f 775; no. 1173 Gonzales Coques „Familieportret” f 7500; no. 1174 David de Coninck „Stilleven” f 3600; no. 1157 Rosina de Gase-Lisiewska „Damesportret” f 3400; no. 1176 J. van Kessel „Rivierlandschap” f 2000.
      Voorts noemen wij nog: No. 812 Kamerbeschildering door Dirk Dalens f 2550; no. 813a een Lodewijk XIV schoorsteen f 600; no. 814 Een schoorsteen-stuk van J. de Wit f 4000; no. 789 een 18e eeuwsche gangklok f 650; no. 790 idem f 825; no. 793 een astronomische klok door Jean Christoph Lang uit Augsburg f 2100; no. 795 18e eeuwsche Holl. tafelpendule f 2400; no. 800 een schoorsteengarnituur Empire f 600; no. 751 een Fransche 16e eeuwsche tapisserie f 20000; no. 752 idem f 8000; no. 753 Brusselsche tapisserie f 6200; no. 754 tapisserie van Fontainebleau f 2100; no. 755 tapisserie van Oudenarde f 2900; no. 758 een 17e eeuwsch tafelkleed f 1300.
      De Italiaansche en Perzische faiences noteerden wij prijzen van f 500, f 2500 en f 5800. No. 569 en 570 twee Keulsche kruikjes f 1500 en f 1200.
      Van de juweelen noteerden wij: No. 909 Een collier v. 14 rijen kleine parels f 2100; no. 910 een collier bestaande uit 63 parels f 38750, (gekocht voor buitenlandsche rekening) no. 911 collier van 149 parels f 2600; no. 912 idem van 78 parels f 6500.
      No. 1185 Een 17e eeuwsche kussen met het wapen van de stad Leiden f 2500.
      Bij het zilver noteeren wij: No. 826 groot Genueesch 16e eeuwsch bord f 3100; no. 827 16e eeuwsche Duitsche verguld zilveren schotel f 2000; no. 828 een zilveren bord met het wapen der familie Baerdt van Swinie Holl. werk f 2500; no. 832 zes Loderwijk XVI kandelaars f 4100; no. 833 drie Lodewijk XVI soepterrines f 4000; no. 834 een Lodewijk XV broodmand f 2500; no. 835 een Lodewijk XVI olie- en peperstel f 500; no. 837 twee groote XVIIe eeuwsche schotels f 850; no. 839 acht 18e eeuwsche borden f 600; no. 841 een paar ovale 17e eeuwsche schotels f 530; no. 834 vier 17e eeuwsche ovale schotels f 500; no. 850 zes Lodewijk XVI kandelaars f 1050; no. 825 zes Lodewijk XVI kandelaars f 2000; no. 865 twee Empire kandelaars f 440.

Overige vindplaatsen[bewerken]

  • Anoniem (25 mei 1921) ‘Kunstveiling’, Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant, Tweede Blad, [p. 2] (gedeeltelijk).